IT, Technologia, Programowanie, Strony WWW i życie codzienne.. - Sprawdzona wiedza w jednym miejscu!

Jak uczcić pamięć zmarłej osoby?

by goldenClick 0 Comments
Jak uczcić pamięć zmarłej osoby?

Pogrzeb to ceremonia nieodłącznie związana ze smutkiem, łzami i żałobą. Jest wyrazem szacunku dla osoby zmarłej i momentem pożegnania dla osób najbliższych. Nikomu nie przychodzi to łatwo- nawet najbardziej wytrzymałe osoby nie są w stanie przejść obojętnie wobec śmierci. Uroczystości związane z pochówkiem powinny być czasem poświęconym na wspominanie pięknych chwil i dni przeżytych razem z tą osobą. Stojąc twarzą w twarz ze śmiercią wszystkie dotychczasowe konflikty i problemy stają się nieistotne. Ważne jest, aby ten dzień przeżyć godnie i szczerze.

Jak najlepiej uczcić pamięć zmarłego?

Szacunek można okazać na wiele sposobów. Jednym z najbardziej widocznych aspektów jest ubiór. Tego dnia dominuje kolor czarny, który ma okazywać stratę, ból i tęsknotę. Kolorowe stroje uważane sa w naszej kulturze za niestosowne i obraźliwe w stosunku do zmarłego. Wygląd powinien reprezentować powagę i skromność, tak aby oddać honor żegnanej osobie i podkreślić powagę tego dnia.

Jednak oprócz tego, co widać na pierwszy rzut oka, ważniejsze jest to, co jest głęboko ukryte- myśli i emocje. Uczucia powinny być przede wszystkim szczere. Nie jest to czas na przypominanie sobie wszystkich krzywd i żali. One już nie mają znaczenia. To co jest ważne, to nasze dobre wspomnienia z daną osobą i to, jak ją zapamiętamy. To właśnie te pozytywne chwile powinny zostać w pamięci na zawsze. Sposobem na oddanie hołdu jest podzielenie się tymi wspomnieniami z innymi, tak by oprócz smutku odczuwali oni także radość i dumę z tego, ze zmarła osoba była w ich życiu. Rodzina powinna mieć możliwość wygłoszenia mowy, która da ujście ich myślom i emocjom, jakie się w nich kłębią. Ich głośne wyrażenie sprawi, że zebrani poczują się zjednoczeni ze sobą i ze zmarłym w tym smutnym dniu.

Każdy człowiek zasługuje na szacunek, niezależnie od tego, jakie życie prowadził. Ta ostatnia podróż powinna przebiegać z godnością i powagą. Dlatego tak ważny jest wybór osób, które tę ceremonię przygotują. Firma świadcząca usługi pogrzebowe powinna być godna zaufania i mieć nieposzlakowaną opinię. To im powierza się zadanie stworzenia idealnej oprawy na ten szczególny dzień, dlatego wybór nie powinien być przypadkowy. Dobry zakład pogrzebowy powinien mieć doświadczenie oraz reprezentować sobą pełen profesjonalizm. Ważne jest indywidualne podejście oraz respektowanie życzeń rodziny, tak by mogli się oni czuć pewnie i całkowicie skoncentrować się na przeżywaniu żałoby.

Więcej informacji na stronie http://uslugi-pogrzebowe24.eu – zobacz.

To wszystko sprawi, że ceremonia będzie prawdziwym hołdem oddanym zmarłemu, a ten dzień, choć tak smutny i bolesny, zostanie w pamięci jako prawdziwy i szczery.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Why ask?