IT, Technologia, Programowanie, Strony WWW i życie codzienne.. - Sprawdzona wiedza w jednym miejscu!

Ania chce być policjantką

by goldenClick 0 Comments
Ania chce być policjantką

Ania jest na ostatnim roku studiów. Uczy się pilnie i dba by mieć jak najlepsze stopnie. Codziennie intensywnie ćwiczy by mieć dobrą kondycję i dzięki temu uzyskać wysoki wynik na teście. Ania chce wstąpić do policji i już wie, że i testy do policji wcale nie będą łatwe do zaliczenia.

Proces kwalifikacji składa się z czterech części czyli testu wiedzy ogólnej, testu sprawności fizycznej, multiselect oraz wywiad zorganizowany. Test wiedzy ogólniej daje maksymalnie 40 punktów. Każdy następny etap to po 60 punktów maksymalnie. Na zakończenie te wszystkie punkty zostają dodane, a uzyskany wynik widnieje na liście kwalifikacyjnej. Oczywiście dostają się najlepsi, dlatego nasza Ania chce mieć jak najwięcej punktów. Na tej liście punktu są przez dwanaście kolejnych miesięcy.

Pierwszy test, czyli test sprawności fizycznej odbywa się na sali sportowej i polega on na zaliczeniu w czasie krótszym niż 1 minuta 41 sekund toru z następującymi ćwiczeniami :

  • bieg wahadłowy,
  • rzuty piłką lekarską,
  • brzuszki z piłką lekarską,
  • przewroty w przód i w tył,
  • przeskoczenie skrzyń gimnastycznych,
  • przetransportowanie manekina, który waży 28 kg.

Wszystkie ćwiczenia są tak samo oceniane dla kobiet i dla mężczyzn, dlatego Ania wie, że musi dać z siebie wszystko. Każdego dnia ćwiczy jeden etap by mieć w nim większe szanse.

Drugim testem, do którego przygotowuje się Ania, jest test wiedzy ogólnej. Sprawdziła ona na stronie policji, że pytania będą dotyczyły bezpieczeństwa publicznego, administracji publicznej oraz trójpodziału władzy w Polsce. Konstytucja oraz Ustawa o Policji jest ostatnio jej ulubioną pozycją czytelniczą. Oczywiście sprawdziła, że istnieją również inne źródła, z których również mogą być pytania, więc przeczytała również między innymi Ustawę o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej.  Liczy na to, że skoro jest 40 zamkniętych pytań i jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź to jeżeli wszystko przeczyta, to powinna skojarzyć prawidłową odpowiedź.

Trzecim w kolejności jest test multiselect. Jest on podzielony na trzy etapy : test na inteligencję, test psychologiczny oraz rozmowa z psychologiem. Celem tego etapu jest sprawdzenie inteligencji, radzenia sobie stresem, podejścia do pracy oraz umiejętności współpracy. Poprzednie dwa etapy odbywały się tego samego dnia. Na multiselect Ania będzie musiała poczekać kilka dni lub nawet kilka miesięcy.

Testy do policji kończą się wywiadem zorganizowanym czyli inaczej mówiąc rozmową kwalifikacyjną. Zaliczyć ją można zdobywając 36 punktów. Ania tej rozmowy boi się najbardziej, ponieważ wie, ze będzie miała bardzo mało czas nad zastanowieniem się nad odpowiedzią. Cała rozmowa potrwa około 40 minut a w składzie komisji będzie minimum jeden policjant i jeden psycholog. Aby się do tego przygotować Ania postara się uspokoić oraz nie denerwować, gdyż wie, że wtedy może źle wypaść.

Ania już wie, co musi zrobić by dostać się do policji, dlatego do egzaminów przygotowuje się już od kilku miesięcy. Wie, że tylko dobrze przygotowana ma szansę na wysoką pozycję na liście kwalifikacyjnej.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Why ask?