IT, Technologia, Programowanie, Strony WWW i życie codzienne.. - Sprawdzona wiedza w jednym miejscu!

Zalety zastosowania płytek gresowych

by goldenClick 0 Comments
Zalety zastosowania płytek gresowych

Obecnie dużym zainteresowaniem klientów cieszy się gres szkliwiony, który powstaje w wyniku wypalania w temperaturze około 1200 stopni Celsjusza.

Jest to płytka, która dodatkowo jest zabezpieczona warstwą szkliwa, dzięki temu jest ona nieprzepuszczalna, nie będzie się również odbarwiała się w wyniku powstawania plam. Będzie zatem łatwa w użytkowaniu, doskonale sprawdzi się przykładowo w łazience czy też kuchni, gdzie częściej będziemy myli podłogę, będziemy mogli łatwo zadbać o czystość.

Płyty gresowe o fakturze kamienia i drewna

Gres może posiadać wzory imitujące kamień, w tym przypadku możemy uzyskać bardzo elegancką łazienkę, stosując na podłodze gres szkliwiony. Na ścianach możemy zastosować inne rodzaje gresu, które mogą posiadać nieco inny odcień czy kolorystykę, dzięki czemu otrzymamy wygląd na którym nam zależy. Naturalnie możemy wybrać różną kolorystykę, może być to gres imitujący marmur lub też granit. Dobrze sprawdzi się także w przypadku, kiedy chcemy w łazience zainstalować kabinę prysznicową obudowaną szybami, w środku możemy wybrać gres również posiadający właściwości antypoślizgowe. Możemy wybierać płytki grubsze, o większej wytrzymałości, warto zwrócić uwagę, iż gres może posiadać także fakturę, kolorystykę drewna. Dzięki temu bardzo dobrze może współgrać z podłogą drewnianą lub też podłogą wykonaną z paneli w innych pomieszczeniach. W tym przypadku możemy wykorzystywać długie płyty gresowe, o szerokości przykładowo 20 cm oraz długości powyżej 1 m. Będzie to sprawiało wrażenie podłogi drewnianej, jednak w odróżnieniu od niej doskonale będzie zabezpieczona. Z pewnością tego rodzaju połączenie może dać bardzo dobry efekt w mieszkaniu.

Jeżeli poszukujemy płytek drewnopodobnych, bardzo dobrym wyborem będzie model paradyz iceland, są to płytki gresowe, które charakteryzują się dużą wytrzymałością, dodatkowo są to płytki antypoślizgowe, zatem doskonale sprawdzą się w łazience. Oczywiście możemy stosować je także w przedpokoju, coraz więcej osób wykorzystuje także gres w salonie.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Why ask?