IT, Technologia, Programowanie, Strony WWW i życie codzienne.. - Sprawdzona wiedza w jednym miejscu!

Stolica festiwali

Stolica festiwali

Lwów – to przepiękne miasto, w którym znajduje się wiele zabytków architektury, cudownych chramów, starodawnych placów, uroczych uliczek, muzeów i galerii ze znanymi dziełami sztuki z różnych epok historycznych, z wielu zakątków świata. Lwów jest miastem o charakterze turystycznym. Mieszkańcy Lwowa dbają o historyczne dziedzictwo przeszłości miasta, a także starają się nadgonić za trendami nowoczesności. Lwów to miasto, które jako pierwsze na Ukrainie odstąpiło od szablonowych sposobów świętowania różnych uroczystości i wprowadziło zupełnie nowy rodzaj zabaw kulturalnych w postaci festiwali o różnorodnej tematyce.

Lwowskie zabytki

Lwów posiada wiele zabytkowych uliczek, na których zasiana jest tajemniczość i unosi się atmosfera wcześniejszych czasów. Wszystko to jest widoczne w kamieniach z którego zbudowane są stojące od wieków kamienice. Mają one swoją duszę. Lwów to miasto teatralne i muzyczne. To centrum kulturowe, gdzie artyzm i sztuka ukazują się naszym oczom na każdym kroku. Na jego obszarze znajduje się kultura współczesna jak i z dawnych czasów. Można zagrać w wiele ciekawych gier i zabaw.

lviv-ukraina-miasto

Na terenie Lwowa odbywa się rocznie około 50 festiwali. Lwowskie tradycje mówią o tym, że liczby mają swoją moc i w piśmie i w mowie. Numer „5” określa siłę, energię, pozytywne działanie, entuzjazm, nowe zjawiska, postęp i wyjątkowość. Cyfra „0” oznacza zaufanie, równowagę i stabilność, a także pewność siebie i pragnienie realizacji siebie. Można więc powiedzieć, że liczba „50” składająca się z tych dwóch cyfr, która określa ilość festiwali jaka odbywa się na terenie Lwowa opisuje je jako wydarzenia wręcz magiczne i niepowtarzalne, mówią o ich unikalności i luksusowości. Warto więc na pewno przyjechać na jedną z lwowskich imprez. Wycieczka do Lwowa, może dać nam okazję do zapoznania się z festiwalowym wizerunkiem miasta.

Lwowska Opera

Lwów to miasto romantyczne, a święta są dla jego mieszkańców bardzo ważne. Przyjeżdżając do Lwowa, można cieszyć się naprawdę wyjątkowymi wydarzeniami, ponieważ miasto cały rok dba o rozrywkę dla mieszkańców. Lwów jest nazywany Festiwalową Stolicą Ukrainy. Warto więc przyjechać do tego pięknego miasta, poznać jego kulturę i historię i zabawić się na dużej imprezie.

ukraine-rynek

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Why ask?