IT, Technologia, Programowanie, Strony WWW i życie codzienne.. - Sprawdzona wiedza w jednym miejscu!

Jak przygotować poddasze do ocieplenia pianką PUR?

Jak przygotować poddasze do ocieplenia pianką PUR?

Jednym ze sposobów na zapewnienie sobie odpowiedniej ilości ciepła w domu jest ocieplanie pianką . Sposób ten jest coraz bardziej popularny. Zanim zdecyduje się na wykonanie takiego ocieplania należy poznać najważniejsze informacje związane z tym zadaniem.

Kiedy najlepiej wykonać ocieplenie pianką?

W teorii ocieplenie pianką można wykonać na wielu etapach budowy, jednak najlepszym pomysłem jest wykonanie tego tuż przed pracami wykończeniowymi. Kiedy ściany mają odpowiednią temperaturę to piana łatwiej do nich przylega. Warunki, które są najbardziej optymalne najłatwiej uzyskać już po położeniu tynków i posadzek. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku gdy tynki kładzione są metodą maszynową. Wtenczas też do budynku dostaje się wiele wody, która musi odparować. Można spróbować osuszać budynek, jednak to generuje koszty i dlatego też jeśli nie zależy nam na czasie to dobrze jest po prostu poczekać.

Czy niezbędny jest stelaż z płyt GK?

Najważniejszą kwestia jest skuteczność izolacji, tak aby później nie trzeba było przeprowadzać żadnych dodatkowych prac. Bardzo dobrym pomysłem jest przeprowadzenie większości prac przed położeniem izolacji tak, aby później nie trzeba było jej niszczyć. Czasami można wykonać stelaż do płyt GK przed położeniem piany. W ten sposób jednak utrudnia się pracę operatorowi, który nakłada pianę. Może to spowodować, że nie zawsze uda się to idealnie zrobić, dlatego też w miarę możliwości lepiej jest nie zakładać profili przed nałożeniem piany. Pozwoli to na uzyskanie lepszych efektów. Dodatkowo należy zastanowić się nad zabezpieczeniem stolarki okiennej czy też gotowych tynków przed uszkodzeniem. Niektóre firmy wykonują takie coś w cenie, jednak bardzo dużo zależy od ilości ścian, które należy zabezpieczyć. Im jest ich więcej tym większa szansa, że zostanie to dodatkowo wycenione. Oczywiście ocieplanie pianką Grudziądz można wykonać także w budynkach, które dopiero co są remontowane.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Why ask?