IT, Technologia, Programowanie, Strony WWW i życie codzienne.. - Sprawdzona wiedza w jednym miejscu!

Organizacja wesela w plenerze – 5 praktycznych wskazówek

by goldenClick 0 Comments
Organizacja wesela w plenerze – 5 praktycznych wskazówek

Wesele w plenerze żywcem wyjęte z ulubionej komedii romantycznej to marzenie niejednej panny młodej. Niestety rzeczywistość często ściąga nas na ziemię. Mimo tego nie warto rezygnować z fantazji. Wystarczy odpowiednie przygotowanie i plan akcji. Poniżej kilka porad, które należy wziąć sobie do serca, jeśli planujemy przyjęcie w terenie.

Pogoda na miłość

Nic nie jest w życiu tak kapryśnie, jak pogoda. Warto przygotować się na skrajne możliwości, które mogą wystąpić tego dnia. Przede wszystkim dokładnie przeanalizujmy miejsce ceremonii oraz jakie mamy perspektywy w sytuacji kryzysowej. Mądrym posunięciem będzie ustawienie stołów pod zadaszeniem, które ochroni całość przed deszczem lub przysłoni przed ostrym słońcem. Tego typu konstrukcje z powodzeniem można przystroić sznurem lampionów i światełek. Całość będzie prezentować bardzo nastrojowo wieczorową porą. Należy pamiętać o parasolkach, kocach i wachlarzach dla gości. Te trzy drobnostki zaspokoją uczestników naszego przyjęcia w kwestiach pogodowych.

Sprytne menu

Prawdziwym wyzwaniem może być przygotowanie odpowiednich dań głównych oraz przystawek. W sytuacji, kiedy nasza impreza będzie odbywać się na świeżym powietrzu warto zadbać, aby jedzenie nie wymagało od gości nadmiernego korzystania z noża i widelca. Postawmy na modne finger foods, które charakteryzują się łatwą formą oraz przepysznym smakiem. Zrezygnujmy z tradycyjnego tortu, aby w to miejsce zaproponować fantazyjne muffinki. Kreatywność będzie naszym sprzymierzeńcem.

Nie tylko tańce

Najpopularniejszą formą zabawy na weselach są tańce. Nie ograniczajmy się i wykorzystajmy to, że przyjęcie będzie odbywać się w plenerze. Zorganizujmy gry i zabawy dostosowane do otoczenia. Zaproponujmy naszym gościom coś innego. Będzie to wspaniały materiał uwieczniony następnie na pamiątkowych zdjęciach.

Odpowiednia muzyka

Oprawa muzyczna zależy tylko i wyłącznie od gustu pary młodej oraz preferencji gości. Elastyczność organizacji wesela w plenerze pozwala nam połączyć upodobania wszystkich. Zainwestujmy w występ kwartetu smyczkowego, który będzie świetną atrakcją dla naszych gości, by następnie zaproponować zabawę do białego rana przy muzyce, którą wyselekcjonuje DJ.

Wsparcie profesjonalisty

Organizacja tak ważnej uroczystości, jak przyjęcie weselne to nie lada wyzwanie. Niewiele osób posiada tak dużo samozaparcia i czasu, aby zaplanować każdy szczegół. Skorzystajmy z pomocy konsultantki ślubnej, która jak nikt inny zna temat i pomoże w podjęciu decyzji. Jeszcze niedawno ciężko było znaleźć kogoś odpowiedniego. Teraz w miastach takich jak Gdańsk, Warszawa, Wrocław czy Kraków nie jest to problem. Warto zapytać o rekomendacje i umówić się na wstępne spotkanie, na którym przedstawimy plany i szacowany budżet.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Why ask?