IT, Technologia, Programowanie, Strony WWW i życie codzienne.. - Sprawdzona wiedza w jednym miejscu!

Strony internetowe dostosowane do każdego urządzenia

by goldenClick 0 Comments
Strony internetowe dostosowane do każdego urządzenia

Wykorzystanie urządzeń mobilnych do przeglądania stron internetowych staje się coraz popularniejsze, szczególnie wśród osób młodych. Jest to grupa, do której szczególnie chce dotrzeć wielu przedsiębiorców ze swoją ofertą. Dlatego projektując stronę dla firmy warto pomyśleć o jej poprawnym wyświetlaniu na smartfonach czy tabletach.

Praca nad stworzeniem strony responsywnej to nic innego jak przygotowanie kilku wersji layoutu, który poprawnie będzie się wyświetlać niezależnie od rozdzielczości urządzenia. Olbrzymia liczba różnego rodzaju smartfonów, tabletów czy nawet telewizorów uniemożliwia stworzenia jednego projektu, który by zawsze optymalnie wyświetlał zwartość strony. Responsywne strony internetowe wykorzystują technologie HTML5 oraz CSS3. Technologie te dają obecnie olbrzymie możliwości w dostosowywaniu projektu strony do różnych rozdzielczości.

Decydując się na stronę przystosowaną do urządzeń mobilnych zyskujemy dodatkowy atut podczas pozycjonowania jej. Obecnie najpopularniejsze wyszukiwarki wyżej indeksują witryny, które posiadają responsywną wersję.

Zleciłeś już stworzenie strony, ale nie wiesz czy dostosowuje ona treść do rozdzielczości urządzenia, na którym ma być wyświetlana? Najprostszym sposobem, aby to sprawdzić będzie próba jej wyświetlenia na smartfonie lub tablecie. Jeżeli strona dostosuje się do rozdzielczości urządzenia, a przy tym menu i grafiki będą poprawnie wyświetlane, to masz wtedy pewność, że jest ona responsywna.

W przypadku, gdy na wyświetlaczu zobaczysz nieprzygotowaną stronę, z niewyraźną treścią, będzie to oznaczać, że nie jest ona przygotowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Jeżeli nie posiadasz żadnego urządzenia mobilnego zawsze możesz skorzystać ze specjalnie przygotowanych witryn, które służą do podglądu strony w danej rozdzielczości.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Why ask?