IT, Technologia, Programowanie, Strony WWW i życie codzienne.. - Sprawdzona wiedza w jednym miejscu!

Mini przewodnik po roletach okiennych

by goldenClick 0 Comments
Mini przewodnik po roletach okiennych

Mnogość różnych rodzajów rolet, które możemy zakupić na rynku potrafi przyprawić o ból głowy, jednak z naszym krótkim poradnikiem możecie mieć pewność, że wybierzecie najbardziej dopasowane egzemplarze do swojego domu!

Klasyczna roleta zwijana, coś dla tradycjonalistów

Miłośnicy ponadczasowych rozwiązań zdecydowanie powinni zainteresować się klasycznymi roletami zwijanymi. Są to bardzo proste w działaniu dekoracje okienne, a więc ich cena także nie jest zbyt wygórowana. Pomimo tego, jeżeli zamówimy wykonanie roletki z ozdobnej tkaniny, możemy być pewni, że będzie ona ładnie prezentowała się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Szczególnie często spotykamy minimalistyczne, klasyczne rolety zwijane w salonach o inspiracjach trendami nieco bardziej minimalistycznymi i w firmach.

 Rolety rzymskie duo, czyli dekoracja i funkcjonalność

Wspomniane już rolety rzymskie duo łączą w sobie funkcje dekoracyjne i techniczne. Można powiedzieć, że budowa ich przypomina połączenie zasłon i firanek, gdyż w skład tego systemu wchodzą dwie rolki, które umożliwiają rozwijanie lub zwijanie dwóch różnych rodzajów tkanin. Okazują się więc dekoracyjne rolety rzymskie duo wyborem szczególnie ciekawym do designerskich salonów czy sypialni. Możliwość bardzo swobodnego regulowania ilością i rodzajem rozwiniętej tkaniny umożliwi tym samym niezwykle precyzyjne dostosowanie jasności światła do naszych preferencji!

Rolety elektryczne do okien dachowych, wygodne w użyciu i efektowne w wyglądzie

Na koniec pozostaje nam jeszcze wspomnieć w kilku słowach o rzymskich roletach elektrycznych na okna dachowe, które to rolety stanowią bardzo ciekawe połączenie automatyki okiennej z typową funkcją dekoracji okiennych. Rozwiązanie to, dzięki zastosowaniu specjalnego napędu, pozwala nam na automatyczne sterowanie opuszczaniem i podnoszeniem rolety, coś jak w przypadku bardziej znanych karniszy elektrycznych. Stąd też rzymska roleta elektryczna na okno dachowe jest chyba najlepszą dekoracją do okien na poddaszu bądź strychu. Wygląda ona bardzo ładnie, a dodatkowo jest łatwa w użytkowaniu i funkcjonalna, to niewątpliwie ogromne zalety!

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Why ask?